Pogoda

Średnia temperatura

maj 22°C
czerwiec 25°C
lipiec 29°C
  • FLASH Lodz
  • FLASH SunStarAir
  • FLASH Warszawa


Kefalonia

  • Zdjęcia
  • Mapa

Cena już od:

1 809 PLN (8 dni)

27.08.2015

Warszawa

Pok. 2 os.+1 dost.

2 posiłki

REZERWUJ

Przepiękne krajobrazy, góry, białe klify, cudne plaże i szmaragdowe morze to właśnie Kefalonia. Są tu urokliwe miasteczka, gdzie można miło spędzić wieczór w tawernie, i wioski, gdzie życie biegnie niespiesznie i bezstresowo, znakomita pogoda i wysokiej klasy hotele. Wspaniała propozycja na wielkie greckie wakacje.

Miejsca wylotu: Katowice, Poznań, Warszawa, Wrocław

  • Hotele
  • Opis
  • Informacje praktyczne
  • Wycieczki lokalne
  • Atrakcje w regionie
NazwaSzczegółyCena
Hotel Panas 27.08.2015 2 posiłki Pok. 2 os.+1 dost. Warszawa 1 809 PLN (8 dni)Promocja Dzieciaki Itaki
Hotel Karavados Beach 11.06.2015 2 posiłki Pok. 2 os.+2 boczny ... Warszawa 1 829 PLN (8 dni)Promocja Dzieciaki Itaki
Hotel Porto Skala Village 11.06.2015 2 posiłki Pok. 2 os.+2 dost. Warszawa 2 114 PLN (8 dni)Promocja Dzieciaki Itaki
Hotel Apollonion Resort & Spa 01.10.2015 2 posiłki Pok. deluxe 2 os.+1 ... Warszawa 2 237 PLN (8 dni)Lato 2013
Hotel Mediterranee 01.10.2015 2 posiłki Pok. 2 os. Warszawa 2 433 PLN (8 dni)Lato 2013

Kefalonia, największa z Wysp Jońskich, z roku na rok coraz bardziej interesuje turystów, szukających prawdziwie greckiej atmosfery, pięknych krajobrazów i plaż. Wizytówką wyspy jest Myrtos Beach, zjawiskowa plaża na północnym zachodzie wyspy. Nie ma tu infrastruktury turystycznej, a sama plaża była jednym z miejsc, gdzie kręcono sceny do filmu „Kapitan Corelli”. Stolicą Kefalonii jest Argostoli, ładne miasto położone nad zatoką, z głównym placem Metaksa i kamiennym mostem łączącym brzegi zatoki. Turystyka zaczęła się rozwijać na wyspie w latach 80. ubiegłego wieku, jest tu jeszcze wiele pięknych miejsc do odkrycia. W południowo-wschodniej części wyspy leży Skala, jedno z najbardziej na południe wysuniętych miejsc Kefalonii, nadmorska miejscowość wypoczynkowa. Jest tu piaszczysto-kamienista plaża o długości ok. 4 km, obramowana sosnami. Miejscowość dynamicznie się rozwija, a mimo to zachowuje swój grecki charakter. Są tu typowe tawerny i bary, w miasteczku można kupić ładną ceramikę, zwiedzić pozostałości Starego Miasta, a w okolicy ruiny rzymskiej willi. Nieco na zachód od Skali, leży rybacka wioska Katelios. Jest tu piaszczysto-żwirowa plaża Agia Barbara o długości ok. 200 m, łagodnie schodząca do morza, z widokiem na wyspę Zakyntos. Eukaliptusy, sosny, trasy spacerowe, spokojna okolica sprawiają, że chętnie przyjeżdżają tu turyści pragnący spędzić wakacje z dala od zgiełku kurortów. Ok. 2 km stąd znajduje się Turtle Beach, gdzie mają gniazda lęgowe słynne żółwie Caretta caretta.

Bliżej Argostoli między wzgórzami Livathos leży wioska Svoronata z trzema plażami: Ammes, Avithos i Ai Helis. Plaże są przyjazne dla rodzin z dziećmi: niezatłoczone, łagodnie schodzą do morza. Wioska zachowała swój urok, są tu wąskie uliczki i tawerny, sady owocowe i gaje oliwne. Inaczej jest w Lassi, to jeden z najpopularniejszych resortów wyspy, położony tylko 2 km od jej stolicy. Są tu dwie główne plaże Makris Gialos i Platis Gialos i kilka piaszczystych zatoczek. Jest dużo barów, tawern, restauracje greckie i włoskie, a także świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, m.in. snurkowania. Po drugiej stronie zatoki, na półwyspie naprzeciwko Argostoli leży Lixouri, spokojne miasteczko z typową grecką, przyjazną atmosferą. W okolicy są malownicze wzgórza z monastyrami i typowe wioski. Najsłynniejszą plażą w okolicy jest Xi, o charakterystycznej, czerwonawej barwie piasku, łagodnie schodząca do morza. W czasie wakacji na Kefalonii warto wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych i zwiedzić zarówno piękną wyspę, jak i sąsiednią Itakę.

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie i podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu: Polska - Kefalonia – ok. 2 godz. 30 min.

Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Powierzchnia: 781 km².

Język: nowogrecki, można się także porozumieć w j. angielskim lub niemieckim.

Waluta: euro (EUR).

Napięcie: 220 V.

Komunikacja: połączenia autobusowe: koszt biletu – od 2 EUR. Cena taksówki – ok. 3 EUR/km.

Plaże: publiczne, wstęp bezpłatny, serwis plażowy płatny: leżak + parasol ok. 8 EUR/dzień.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

TABELA TEMPERATUR

MIESIĄC V VI VII VIII IX X

DZIEŃ 23° 27° 30° 30° 27° 22°

Island Tour – doskonała okazja, aby poznać największe atrakcje Kefalonii. Zwiedzanie jaskini Drogarati, rejs wokół wspaniałego podziemnego jeziora Melissani z oszałamiającym, lazurowo-seledynowym kolorem wody. Dalej na trasie: miasteczko Fiskardo i XVI-wieczny monastyr Agios Gerasimos – miejsce pielgrzymek, gdzie znajdują się zmumifikowane szczątki św. Gerasimosa. Następnie w programie: degustacja lokalnych win. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie) w miejscowości Agia Efimia. W drodze powrotnej postój w zatoce Myrtos. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 40 EUR (nie obejmuje biletu wstępu do grot: Melissani – 6 EUR i Drogarati – 4 EUR).

Rejs wokół trzech wysp – relaksująca wycieczka, która pozwala poznać urokliwe zakątki trzech wysp. Rejs rozpoczyna się z miejscowości Agia Efimia. W programie zwiedzanie jaskini Papanikolas na wyspie Meganisi, czas na kąpiel przy prywatnej wyspie Skorpios, która od zachodu osłonięta jest od wiatrów przez wyspę Lefkadę, a od południa przez wyspę Meganisi. Następnie czas wolny na obiad (we własnym zakresie) i zakupy w mieście Nidri na wyspie Lefkada, której brzegi obmywane są przez lazurowe wody Morza Jońskiego. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 55 EUR.

Wyspa Itaka – wyprawa na siostrzaną wyspę Kefalonii, Itakę, ojczyznę króla Odyseusza, która znajduje się na zachód od wybrzeży Peloponezu. W programie spacer po stolicy wyspy Vathi – wizyta w muzeum archeologicznym, czas na zakupy i kawę. Pobyt w wiosce Stavros – możliwość skosztowania lokalnych słodkości. Kioni – urokliwa wioska na północno-wschodnim krańcu Itaki. Wycieczka całodzienna. Cena – ok. 50 EUR.

Beach Barbecue – rejs łodzią z przeszkolonym dnem, umożliwiający podziwianie morskiego życia. Rejs prowadzi wzdłuż południowego wybrzeża Kefalonii i małej wyspy Verdianii. Postój na plaży Xi lub Minies. Czas na relaks i opalanie. W czasie rejsu załoga statku przygotuje pyszny obiad z grilla. Wycieczka całodniowa. Cena – ok. 65 EUR.

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

ARGOSTOLI

Stolica Kefalonii jest dużym, otoczonym zielenią, tętniącym życiem miastem. Położone jest nad zatoką, z głównym placem Metaksa i kamiennym mostem łączącym brzegi zatoki.

Zburzone w 1953 roku podczas trzęsienia ziemi, zostało odbudowane ze składek greckich emigrantów

JASKINIA DROGARATI

Jedna z najciekawszych jaskiń w Grecji, z charakterystycznymi stalaktytami ma wymiary sali koncertowej i tak też jest wykorzystywana z uwagi na doskonałą akustykę.

JASKINIA MELISSANI

Jaskinia ze słonym jeziorem, oświetlona snopami światła słonecznego wpadającego przez szczeliny w sklepieniu pieczary. Część wapiennego sklepienia runęła tworząc miejsce wypełnione lazurową wodą. W czasach mykeńskich było tu sanktuarium. Dzisiaj łódki wiozą zwiedzających po wodach jaskini, by mogli poczuć atmosferę tego miejsca.

FISKARDO

Uznawana za najładniejszą wioskę na wyspie, ocalała podczas trzęsienia ziemi w 1953 r. Jej pastelowe, XVII-wieczne weneckie domy ciasno otaczają port i pokazują jak piękna była wyspa zanim uległa kataklizmowi. Latem odwiedza je wielu turystów, ale mimo tego Fiskardo jest pełne uroku, ze wspaniałą atmosferą i bardzo dobrymi restauracjami.

MYRTOS

Najładniejsza plaża na Kefalonii, uważana za jedną z najpiękniejszych na wyspach Jońskich. Krystalicznie czysta woda, mieniąca się odcieniami błękitu i turkusu wspaniale komponuje się z majestatycznymi klifami.

SAMI

Miejscowość położona na północno-wschodnim wybrzeżu Kefalonii, ok. 20 km od stolicy wyspy Argostoli. Miasto leży w szerokiej i długiej zatoce porośniętej drzewami z przepięknym widokiem na wyspę Itakę. Znajduje się tu port oraz liczne restauracje z lokalną kuchnią. Miasteczko znane jest również z filmu „Kapitan Corelli Mandolino”, do którego sceny były kręcone właśnie tutaj.

ZAMEK AGIOS GEORGES

Położony w pobliżu miejscowości Peratata jest XIV-wieczną fortecą wykorzystywaną do obrony przez Bizantyjczyków a później Wenecjan.

PLAŻA XI

Xi ma białe klify, które wpadają do turkusowej wody a w połączeniu z czerwonym piaskiem robią niesamowite wrażenie. Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi.