Pogoda

Pogoda na najbliższe 3 dni

18.07.2014 29°C
19.07.2014 29°C
20.07.2014 30°C

Dane dostarcza:

  • FLASH Lodz
  • FLASH SunStarAir
  • FLASH Warszawa


Kefalonia

  • Zdjęcia

Brak ofert


Przepiękne krajobrazy, góry, białe klify, cudne plaże i szmaragdowe morze to właśnie Kefalonia.Są tu urokliwe miasteczka, gdzie można miło spędzić wieczór w tawernie, i wioski,gdzie życie biegnie niespiesznie i bezstresowo, znakomita pogoda i klimatyczne hotele. Wspaniała propozycja na wielkie greckie wakacje.

Miejsca :

  • Hotele
  • Opis
  • Informacje praktyczne
   

Brak informacji o dostępnych ofertach
Przepiękne krajobrazy, góry, białe klify, cudne plaże i szmaragdowe morze to właśnie Kefalonia.Są tu urokliwe miasteczka, gdzie można miło spędzić wieczór w tawernie, i wioski,gdzie życie biegnie niespiesznie i bezstresowo, znakomita pogoda i klimatyczne hotele. Wspaniała propozycja na wielkie greckie wakacje.

Kefalonia, największa z Wysp Jońskich, z roku na rok coraz bardziej interesuje turystów, szukających prawdziwie greckiej atmosfery, pięknych krajobrazów i plaż. Wizytówką wyspy jest Myrtos Beach, zjawiskowa plaża na północnym zachodzie wyspy. Nie ma tu infrastruktury turystycznej, a sama plaża była jednym z miejsc, gdzie kręcono sceny do filmu „Kapitan Corelli”. Stolicą Kefalonii jest Argostoli, urokliwe miasto położone nad zatoką, z głównym placem Metaksa i kamiennym mostem łączącym brzegi zatoki. Turystyka zaczęła się rozwijać na wyspie w latach 80. ubiegłego wieku, ale jest tu jeszcze wiele pięknych miejsc do odkrycia. W południowo-wschodniej części wyspy leży Skala, jedno z najbardziej wysuniętych na południe miejsc Kefalonii, nadmorska miejscowość wypoczynkowa. Jest tu piaszczysto-kamienista plaża o długości ok. 4 km, obramowana sosnami. Miejscowość dynamicznie się rozwija, a mimo to zachowuje swój grecki charakter. Są tu typowe tawerny i bary, w miasteczku można kupić ładną ceramikę, zwiedzić pozostałości starego miasta, a w okolicy ruiny rzymskiej willi. Nieco na zachód od Skali, leży rybacka wioska Katelios. Jest tu piaszczysto-żwirowa plaża Agia Barbara o długości ok. 200 m, łagodnie schodząca do morza, z widokiem na wyspę Zakynthos. Eukaliptusy, sosny, trasy spacerowe, spokojna okolica sprawiają, że chętnie przyjeżdżają tu turyści pragnący spędzić wakacje z dala od zgiełku kurortów. Około 2 km stąd znajduje się jedna z kilku plaż na wyspie, gdzie mają gniazda lęgowe słynne żółwie Caretta Caretta.

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie i podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu: Polska-Kefalonia – ok. 2 godz. 30 min.

Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Powierzchnia: 781 km².

Język: nowogrecki, można się także porozumieć w jęz. angielskim lub niemieckim.

Waluta: euro (EUR).

Napięcie: 220 V.

Komunikacja: połączenia autobusowe: koszt biletu – od 2 EUR. Cena taksówki – ok. 3 EUR/km.

Plaże: publiczne, wstęp bezpłatny, serwis plażowy płatny: leżak + parasol ok. 8 EUR/dzień.

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

TABELA TEMPERATUR

MIESIĄC V VI VII VIII IX X

DZIEŃ 23° 27° 30° 30° 27° 22°


Zawsze aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/