Pogoda

Pogoda na najbliższe 3 dni

18.07.2014 39°C
19.07.2014 39°C
20.07.2014 38°C

Dane dostarcza:

  • FLASH Lodz
  • FLASH SunStarAir
  • FLASH Warszawa


Taba

  • Zdjęcia
  • Mapa

Cena już od:

1 869 PLN (8 dni)

15.06.2016

Katowice

Pok. 2 os.

All inclusive

REZERWUJ

Fascynujące krajobrazy, egzotyka pejzażu, który tworzą góry Synaj, plaże i morze, oczarowują niespotykaną kolorystyką: ciepły beż i złoto to majestatyczne góry i piaszczyste plaże, wszystkie kolory błękitu to Morze Czerwone. Wczasy w Tabie to przepustka do zachwycającej odmiennością krainy, gdzie słońce świeci cały rok.

 

Miejsca wylotu: Katowice, Warszawa

  • Hotele
  • Opis
  • Informacje praktyczne
  • Wycieczki lokalne
  • Atrakcje w regionie
NazwaSzczegółyCena
Hotel Aquamarine Sun Flower Resort 15.06.2016 All inclusive Pok. 2 os. Katowice 1 869 PLN (8 dni)Lato 2013
Hotel Intercontinental Taba Heights 04.05.2016 All inclusive Pok. 2 os. Katowice 1 959 PLN (8 dni)Promocja Dzieciaki Itaki
Hotel Mövenpick Resort Taba 25.05.2016 All inclusive Pok. 2 os.+1 dost. Katowice 1 964 PLN (8 dni)Promocja Dzieciaki Itaki
Hotel Swiss Inn Dream Resort 18.05.2016 All inclusive Pok. 2 os.+1 dost. w... Katowice 2 017 PLN (8 dni)Lato 2013
Hotel Sofitel Taba Heights 04.05.2016 All inclusive Pok. 2 os.+2 dost. Katowice 2 239 PLN (8 dni)Promocja Dzieciaki Itaki

 

Fascynujące krajobrazy, egzotyka pejzażu, który tworzą góry Synaj, plaże i morze, oczarowują niespotykaną kolorystyką: ciepły beż i złoto to majestatyczne góry i piaszczyste plaże, wszystkie kolory błękitu to Morze Czerwone. Wczasy w Tabie to przepustka do zachwycającej odmiennością krainy, gdzie słońce świeci cały rok.

Piękno przyrody, cudowne plaże, znakomite tereny nurkowe, wysoki standard hoteli, zabytki Izraela i Jordanii na wyciągnięcie ręki – to rewelacyjna propozycja dla wszystkich ciekawych świata, a także dla tych, którzy po prostu kochają słońce i morze. Taba, nazywana Bramą do Synaju, leży zaledwie 8 km od granicy izraelskiej, na pograniczu Egiptu, Izraela, Jordanii i Arabii Saudyjskiej, w najdalej na północ wysuniętej części zatoki Akaba, i jest najbardziej na wschód położonym kurortem Egiptu. Po drugiej stronie zatoki widać Jordanię i Arabię Saudyjską. Tylko 106 km jest stąd do Petry – „narzeczonej pustyni” i zaledwie 9 km do izraelskiego kurortu Ejlat. Jeszcze do niedawna wioska beduińska, teraz dynamicznie rozwijający się ośrodek turystyczny, Taba z roku na rok cieszy się rosnącym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Odmienna w charakterze od Sharm El Sheikh i Hurghady, oferuje przede wszystkim wakacje blisko natury, pełen relaks i oderwanie od codzienności. Większość atrakcji gwarantują znakomicie wyposażone hotele, jedne z najlepszych w Egipcie. Z wysokiego standardu hoteli słynie Taba Heights, położona ok. 18 km od Taby. Najbardziej prestiżowe międzynarodowe sieci hotelarskie wybudowały tu luksusowe hotele, idealnie wkomponowane w malownicze otoczenie. Jest tu 5 hoteli – ośrodków, z rozbudowaną infrastrukturą, każdy ma prywatną plażę i piękny kompleks basenów. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają miejsca do nurkowania. W zawsze ciepłym morzu można odkrywać tajemniczy świat ogrodów koralowych, zachwycić się kolorami tropikalnych ryb, spotkać żółwie i delfiny. W okolicy znajduje się Fjord – wspaniała zatoka z rafą, na Wyspie Faraona przetrwały ruiny fortecy Saladyna z XII w., uwodzi scenerią Kolorowy Kanion. Wycieczki do Petry i Jerozolimy to wspaniałe podróże w czasie, na zawsze pozostanie też w pamięci wschód słońca widziany z Góry Mojżesza, obserwacja gwiazd na pustyni i codzienny wieczorny spektakl – zachód słońca nad zatoką Akaba.

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: wymagane w przypadku uczestnictwa w wycieczkach lokalnych: Kair, Kolorowy Kanion. Należy wykupić na lotnisku w Egipcie – ok. 25 USD. Paszport (z pustą stroną) musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).

Czas przelotu: Polska-Taba – 4 godz. Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Język: arabski; można także porozumiewać się po angielsku.

Stolica: Kair.
Napięcie: 220 V.

Waluta: funt egipski (EGP), 1 EGP dzieli się na 100 PT (piastry), 1 EUR = ok. 7 EGP, 1 USD = ok. 6 EGP.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 25 EGP, woda 1,5 l – ok. 7 EGP, piwo – ok. 16 EGP, kawa, herbata – ok. 7 EGP.

Komunikacja: taksówka – ok. 25 EGP.

Plaże: wstęp bezpłatny.

Napiwki: bakszysz (podziel się majątkiem), ogólnie przyjęte, a nawet wymagane!

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Tabela temperatur

MIESIĄCIIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
TEMP. 22 23 25 29 33 34 35 35 35 33 26 24


Informujemy o zwiększonym zagrożeniu życia i zdrowia w Egipcie zgodnie z komunikatem polskiego MSZ - www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/
Informujemy jednocześnie o możliwości wykupienia ubezpieczenia z tym związanego w TU PZU Życie. Itaka nie pośredniczy w wykupie takiego ubezpieczenia.

Góra Mojżesza i klasztor św. Katarzyny – nocna wyprawa na górę Synaj – 2285 m n.p.m., gdzie Mojżesz otrzymał od Boga Tablice Dziesięciorga Przykazań. Powitanie niepowtarzalnego wschodu słońca i zejście zboczem góry do klasztoru św. Katarzyny, wzniesionego ok. 530 r. p.n.e., który należy do prawosławnego Kościoła greckiego i mieści cenne zbiory: bizantyjskie mozaiki z VI w., zbiór ikon św. Jana Chrzciciela, Matki Boskiej, Jezusa i św. Katarzyny. Cena – ok. 55 USD. Wjazd na wielbłądzie do połowy trasy na szczyt góry – ok. 20 USD.

Kolorowy Kanion – wyprawa po bezdrożach pustyni. Wędrówka ok. 1,5 godz. Kolorowym Kanionem, trzecim co do wielkości na świecie. Cena – ok. 60 USD (zawiera obiad).

Klasztor św. Katarzyny, Dahab – przejazd w głąb półwyspu Synaj – zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny u podnóża Góry Mojżesza. Wizyta w miejscowości Dahab, czas wolny i spacer po nadmorskiej promenadzie. Cena – ok. 50 USD (zawiera obiad).

Jerozolima – całodniowa wycieczka do Izraela. Trasa prowadzi przez pustynię Negew i Morze Martwe do świętego miasta – Jerozolimy. Zwiedzanie: Bazylika Grobu Pańskiego, via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Golgota, Góra Oliwna, Betlejem – Bazylika Narodzenia Pańskiego. Cena – ok. 130 USD.

Petra w Jordanii – przejazd autokarem do portu, zaokrętowanie na katamaran, przekroczenie granicy egipsko-jordańskiej w Akabie. Przejazd autokarem do Petry (ok. 2 godz.). Spacer wyjątkowo malowniczym wąwozem Siq, drugim co do wielkości na świecie, do zdumiewającego miasta Nabatejczyków, wykutego w czerwonej skale. W programie: Wielki Skarbiec Faraona, grobowce królewskie, świątynie wykute w skale, amfiteatr. Cena – ok. 285 USD (zawiera obiad, napoje dodatkowo płatne).

Sea Scope – godzinna wyprawa łodzią ze szklanymi bocznymi ścianami i podziwianie najpiękniejszych raf koralowych Morza Czerwonego bez wchodzenia do wody. Cena – ok. 35 USD.

Dzień na łodzi – całodzienna wyprawa łodzią – snurkowanie i/lub nurkowanie z instruktorem. Przystanki przy Wyspie Faraona i Fiordzie. Cena – ok. 55 USD/snurkowanie, ok. 85 USD/snurkowanie i 1 intro (zejście pod wodę) z instruktorem nurkowania (zawiera obiad i napoje bezalkoholowe).

 

Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

TABA

Miasteczko Taba znajduje się na półwyspie Synaj na wybrzeżu Morza Czerwonego. Miasto to jest także przejściem granicznym do Izraela. Taba jest idealnym miejscem do spędzania wakacji, jeżeli pragną państwo spokojnego urlopu. Infrastruktura transportowa została zmodernizowana dzięki wybudowaniu międzynarodowego lotniska, co przyczyniło się do rozbudowy hoteli z międzynarodowych sieci hotelarskich, które idealnie wkomponowały się w otoczenie.

TABA HEIGHTS

Jest nowoczesną częścią kurortu Taba położoną 19km na południe, skupiającą ekskluzywne cztero i pięciogwiazdkowe hotele wraz z restauracjami, dyskotekami i centrami sportów wodnych. Atrakcją Taba Heights jest 18 dołkowe pole golfowe, pięknie położone między górami i morzem.

WATERWORLD

Światowej renomy centrum wodne, które oferuje kursy i wyprawy nurkowe na wszystkich poziomach, a także mnóstwo sportów wodnych jak windsurfing, kitesurfing, parasailing, narty i skutery wodne. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają miejsca do nurkowania uznawane za najlepsze w świecie. W zawsze ciepłym morzu można odkrywać tajemniczy świat ogrodów koralowych, zachwycić się kolorami tropikalnych ryb, spotkać żółwie i delfiny.

FJORD

Wspaniała zatoka z rafą.

WYSPA FARAONÓW

Położona 5km na południe od Taby w odległości zaledwie 250m od wybrzeża. Granitowa wyspa otoczona rafą koralową, na której znajdują się pozostałości fortecy Salah-El-Din, wybudowanej przez Krzyżowców w XIIw. i niedawno odrestaurowana. Wyspa znana, jako Faraum używana przez Saladyna do kontroli handlu towarów, które przybywały z Azji. Z wyspy rozprzestrzenia się piękny widok na Izrael, Jordanię i Arabię Saudyjską.

KOLOROWY KANION

Położony 70km na płd. od Taby. Kanion liczący ok. 2,5 km głębokości, to trzeci co do wielkości kanion na Ziemi, który przyciąga turystów swym pięknym kształtem, ciekawymi formacjami skalnymi, rzeźbionymi przez wodę, wiatr i piasek, a przede wszystkim wspaniałymi barwami: od białej, przez żółtą, brąz aż do licznych odcieni czerwieni oraz w najróżniejszych wzorach. Kolorowy kanion posiada pionowe ściany wznoszące się na wysokość ponad 30 metrów, a prześwit między nimi zmniejsza się nawet do ok. 1,8 m.