Pogoda

Pogoda na najbliższe 3 dni

18.07.2014 39°C
19.07.2014 39°C
20.07.2014 38°C

Dane dostarcza:

  • FLASH Lodz
  • FLASH SunStarAir
  • FLASH Warszawa


Taba

  • Zdjęcia

Brak ofert


Fascynujące krajobrazy, egzotyka pejzażu, który tworzą góry Synaj, plaże i morze, oczarowują niespotykaną kolorystyką: ciepły beż i złoto to majestatyczne góry i piaszczyste plaże, wszystkie kolory błękitu to Morze Czerwone. Wczasy w Tabie to przepustka do zachwycającej odmiennością krainy, gdzie słońce świeci cały rok.

 

Miejsca :

  • Hotele
  • Opis
  • Informacje praktyczne
   

Brak informacji o dostępnych ofertach
 

Fascynujące krajobrazy, egzotyka pejzażu, który tworzą góry Synaj, plaże i morze, oczarowują niespotykaną kolorystyką: ciepły beż i złoto to majestatyczne góry i piaszczyste plaże, wszystkie kolory błękitu to Morze Czerwone. Wczasy w Tabie to przepustka do zachwycającej odmiennością krainy, gdzie słońce świeci cały rok.

Piękno przyrody, cudowne plaże, znakomite tereny nurkowe, wysoki standard hoteli, zabytki Izraela i Jordanii na wyciągnięcie ręki – to rewelacyjna propozycja dla wszystkich ciekawych świata, a także dla tych, którzy po prostu kochają słońce i morze. Taba, nazywana Bramą do Synaju, leży zaledwie 8 km od granicy izraelskiej, na pograniczu Egiptu, Izraela, Jordanii i Arabii Saudyjskiej, w najdalej na północ wysuniętej części zatoki Akaba, i jest najbardziej na wschód położonym kurortem Egiptu. Po drugiej stronie zatoki widać Jordanię i Arabię Saudyjską. Tylko 106 km jest stąd do Petry – „narzeczonej pustyni” i zaledwie 9 km do izraelskiego kurortu Ejlat. Jeszcze do niedawna wioska beduińska, teraz dynamicznie rozwijający się ośrodek turystyczny, Taba z roku na rok cieszy się rosnącym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Odmienna w charakterze od Sharm El Sheikh i Hurghady, oferuje przede wszystkim wakacje blisko natury, pełen relaks i oderwanie od codzienności. Większość atrakcji gwarantują znakomicie wyposażone hotele, jedne z najlepszych w Egipcie. Z wysokiego standardu hoteli słynie Taba Heights, położona ok. 18 km od Taby. Najbardziej prestiżowe międzynarodowe sieci hotelarskie wybudowały tu luksusowe hotele, idealnie wkomponowane w malownicze otoczenie. Jest tu 5 hoteli – ośrodków, z rozbudowaną infrastrukturą, każdy ma prywatną plażę i piękny kompleks basenów. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają miejsca do nurkowania. W zawsze ciepłym morzu można odkrywać tajemniczy świat ogrodów koralowych, zachwycić się kolorami tropikalnych ryb, spotkać żółwie i delfiny. W okolicy znajduje się Fjord – wspaniała zatoka z rafą, na Wyspie Faraona przetrwały ruiny fortecy Saladyna z XII w., uwodzi scenerią Kolorowy Kanion. Wycieczki do Petry i Jerozolimy to wspaniałe podróże w czasie, na zawsze pozostanie też w pamięci wschód słońca widziany z Góry Mojżesza, obserwacja gwiazd na pustyni i codzienny wieczorny spektakl – zachód słońca nad zatoką Akaba.

Pilot: turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do którego zadań należy pomoc przy przylocie, wylocie, podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Wizy: wymagane w przypadku uczestnictwa w wycieczkach lokalnych: Kair, Kolorowy Kanion. Należy wykupić na lotnisku w Egipcie – ok. 25 USD. Paszport (z pustą stroną) musi być ważny minimum 6 miesięcy (od daty powrotu do Polski).

Czas przelotu: Polska-Taba – 4 godz. Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Język: arabski; można także porozumiewać się po angielsku.

Stolica: Kair.
Napięcie: 220 V.

Waluta: funt egipski (EGP), 1 EGP dzieli się na 100 PT (piastry), 1 EUR = ok. 7 EGP, 1 USD = ok. 6 EGP.

Ceny w hotelu i restauracji: obiad – ok. 25 EGP, woda 1,5 l – ok. 7 EGP, piwo – ok. 16 EGP, kawa, herbata – ok. 7 EGP.

Komunikacja: taksówka – ok. 25 EGP.

Plaże: wstęp bezpłatny.

Napiwki: bakszysz (podziel się majątkiem), ogólnie przyjęte, a nawet wymagane!

Wycieczki lokalne: organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

 

Tabela temperatur

MIESIĄCIIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
TEMP. 22 23 25 29 33 34 35 35 35 33 26 24


Informujemy o zwiększonym zagrożeniu życia i zdrowia w Egipcie zgodnie z komunikatem polskiego MSZ - www.msz.gov.pl > informacje konsularne > ostrzeżenia dla podróżujących: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/
Informujemy jednocześnie o możliwości wykupienia ubezpieczenia z tym związanego w ERV AG z siedzibą w Monachium, Oddział w Polsce. Ubezpieczenie wykupić można w Salonach Firmowych ITAKA i w punktach sprzedaży na terenie całego kraju.